Sønderborg Sommerrevy har allerede solgt næsten 9.000 billetter til sommerens revy. Det er 800 over sidste års forsalg.
|
Seneste
Samfund
Krimi
Trafik og vejr
Erhverv
Kultur
Politik
Miljø
Sundhed
|
De 9.000 billetter er solgt ved on-line salg.
Telefon-salget begynder den 15. februar.
Normalt er der travlt ved telefonerne, men mange vælger også at møde personligt op.
Som sædvanligt er det Leif Maibom, der står bag revyen.
I år medvirker også Flemming Jensen, Trine Gadebjerg, Ann Hjort og Kasper Gattrup.

Sydjylland | Det kan betale sig at undersøge, hvad det koster at tage toget. Du kan spare utrolig mange penge på en togbillet, hvis du køber den i Tyskland.

Fanø | Fanø Kommune har rod i kommunekassen. Det afslører en rapport, der blandt andet viser, at kommunen ulovligt har brugt et mio-beløb på byggeriet af en skole. Byrådet kendte ikke til sagen.

Sydjylland | Tivoli i København er Danmarks mest populære turist-attraktion. Legoland kommer på tredje-pladsen.

Fredericia | Selvom Fredericia TV lukkede 1. januar, har Frederia kommune alligevel sendt en ledig i aktivering og en i praktik på TV-stationen, der ikke eksisterer.