TV der bevæger dig

Endnu et krisemøde i Vejen EH

02:41

1 af 2

Klokken 18.00 mandag aften skal håndboldklubben Vejen EHs skæbne afgøres på et krismøde.

Hånboldklubben Vejen EH har mildest talt levet en turbulent tilværelse i 2014. I slutningen af januar gik klubben i betalingsstandsning, og den 27. februar meddelte klubbens direktør, at klubben skulle lukke. Det skulle den så pludselig ikke alligevel.

Senere blev spillerene bedt om at gå ned i løn, men det har ikke reddet klubben fra de store økonomiske vanskeligheder. Nu er der ekstraordinært bestyrelsesmøde i aften. Mødet vil ifølge direktøren sandsynligvis afgøre klubbens fremtid.

Tryk på del og herefter "Føj til hjemmeskærm" for at oprette en genvej.

Åben browser menuen og vælg "Føj til startskærm" for at oprette en genvej.

Hent TV SYDs nye app - seneste nyt lige ved hånden
Hent TV SYDs nye app - seneste nyt lige ved hånden
Hent TV SYDs nye app - seneste nyt lige ved hånden