Her er regionsrådet nævnt i den rækkefølge, kandidaterne er valgt:
1 Carl Holst, Rødding, Venstre
2 Poul-Erik Svendsen, Assens, Socialdemokratiet
3 Stephanie Lose, Esbjerg, Venstre
4 Karsten Uno, Esbjerg, Socialdemokratiet
5 Bo Libergren, Odense, Venstre
6 Jørn Lehmann Petersen, Sønderborg, Socialdemokratiet
7 Thies Mathiasen, Haderslev, Dansk Folkeparti
8 Lasse Krull, Odense, Det Konservative Folkeparti
9 Preben Jensen, Billund, Venstre
10 Pia Tørving, Odense, Socialdemokratiet
11 Preben Friis-Hauge, Varde, Venstre
12 Vibeke Syppli Enrum, Svendborg, Enhedslisten
13 Sonny Berthold, Vejle, Venstre
14 Bente Gertz, Fredericia, Socialdemokratiet
15 Niels Erik Søndergaard, Odense, Dansk Folkeparti
16 Carsten Abild, Otterup,Venstre
17 Karsten Hønge, Odense, Socialistisk Folkeparti
18 Kristian Grønbæk Andersen, Odense, Radikale Venstre
19 Thyge Nielsen, Varde, Venstre
20 Poul Andersen, Middelfart, Socialdemokratiet
21 Tage Petersen, Sønderborg, Venstre
22 Pierre Topaz, Vejle, Socialdemokratiet
23 Susanne Eilersen, Fredericia, Dansk Folkeparti
24 Christian Kloppenborg-Skrumsager, Kolding, Venstre
25 Simon Hempel-Jørgensen, Kolding, Socialdemokratiet
26 Mette Bossen Linnet, Tønder, Venstre
27 Mikkel Andersen, Kolding, Enhedslisten
28 John Lohff, Sønderborg, Det Konservative Folkeparti
29 Hans Philip Tietje, Aabenraa, Venstre
30 William Jensen, Svendborg, Socialdemokratiet
31 Holger Gorm Petersen, Vejle, Dansk Folkeparti
32 Peder Hvejsel, Fredericia, Venstre
33 Meho Selman, Odense, Socialdemokratiet
34 Herdis Hanghøi, Ferritslev Fyn, Venstre
35 Peter Christensen, Tønder, Socialdemokratiet
36 Marianne Mørk Mathiesen, Liberal Alliance
37 Poul Sækmose, Ærø, Det Konservative Folkeparti
38 Ida Damborg, Kolding, Socialistisk Folkeparti
39 Jens Møller, Løgumkloster, Venstre
40 Peter Kofod Poulsen, Haderslev, Dansk Folkeparti
41 Andrea Terp, Aabenraa, Socialdemokratiet.
2 Poul-Erik Svendsen, Assens, Socialdemokratiet
3 Stephanie Lose, Esbjerg, Venstre
4 Karsten Uno, Esbjerg, Socialdemokratiet
5 Bo Libergren, Odense, Venstre
6 Jørn Lehmann Petersen, Sønderborg, Socialdemokratiet
7 Thies Mathiasen, Haderslev, Dansk Folkeparti
8 Lasse Krull, Odense, Det Konservative Folkeparti
9 Preben Jensen, Billund, Venstre
10 Pia Tørving, Odense, Socialdemokratiet
11 Preben Friis-Hauge, Varde, Venstre
12 Vibeke Syppli Enrum, Svendborg, Enhedslisten
13 Sonny Berthold, Vejle, Venstre
14 Bente Gertz, Fredericia, Socialdemokratiet
15 Niels Erik Søndergaard, Odense, Dansk Folkeparti
16 Carsten Abild, Otterup,Venstre
17 Karsten Hønge, Odense, Socialistisk Folkeparti
18 Kristian Grønbæk Andersen, Odense, Radikale Venstre
19 Thyge Nielsen, Varde, Venstre
20 Poul Andersen, Middelfart, Socialdemokratiet
21 Tage Petersen, Sønderborg, Venstre
22 Pierre Topaz, Vejle, Socialdemokratiet
23 Susanne Eilersen, Fredericia, Dansk Folkeparti
24 Christian Kloppenborg-Skrumsager, Kolding, Venstre
25 Simon Hempel-Jørgensen, Kolding, Socialdemokratiet
26 Mette Bossen Linnet, Tønder, Venstre
27 Mikkel Andersen, Kolding, Enhedslisten
28 John Lohff, Sønderborg, Det Konservative Folkeparti
29 Hans Philip Tietje, Aabenraa, Venstre
30 William Jensen, Svendborg, Socialdemokratiet
31 Holger Gorm Petersen, Vejle, Dansk Folkeparti
32 Peder Hvejsel, Fredericia, Venstre
33 Meho Selman, Odense, Socialdemokratiet
34 Herdis Hanghøi, Ferritslev Fyn, Venstre
35 Peter Christensen, Tønder, Socialdemokratiet
36 Marianne Mørk Mathiesen, Liberal Alliance
37 Poul Sækmose, Ærø, Det Konservative Folkeparti
38 Ida Damborg, Kolding, Socialistisk Folkeparti
39 Jens Møller, Løgumkloster, Venstre
40 Peter Kofod Poulsen, Haderslev, Dansk Folkeparti
41 Andrea Terp, Aabenraa, Socialdemokratiet.