Se de seneste smitte- og vaccinetal her

Her kan du se de seneste smitte- og vaccinetal for Syd- og Sønderjylland. Tallene opdateres hver dag senest kl. 15.

Her kan du få de seneste smitte- og vaccinetal for de 14 kommuner i Syd- og Sønderjylland, som TV SYD dækker. 

Senest opdateret 28. februar 2022.

Herunder kan du se, hvor mange i kommunerne der er blevet vaccineret.

KommunePåbegyndtAndel i %FærdigAndel i %1. RevaccineretAndel i %Borgere
Aabenraa47.23680,546.58979,435.95461,3058.694
Billund22.19283,121.86181,916.86663,2026.699
Esbjerg95.72782,994.23881,671.97962,30115.480
Fanø2.96586,72.93085,62.40970,403.421
Fredericia43.09683,442.41182,132.88063,7051.644
Haderslev45.63682,544.91181,234.33962,1055.298
Hedensted39.60084,039.08382,929.97963,6047.160
Horsens77.13581,375.91380,057.10560,2094.906
Kolding77.01482,275.82981,056.59360,4093.665
Sønderborg61.64983,660.73382,447.32264,2073.736
Tønder29.94881,429.48480,122.77461,9036.801
Varde41.19282,940.51781,631.42463,3049.663
Vejen34.95082,03434380,625.95760,9042.592
Vejle97.99482,196.43380,87232060,60119.310